‹ Prev
Next ›
Double Sheets Pad, Law Rule, 8 1/2 X 11 3/4, White, 100 Sheets
15 Stock Available
- Double-sheet writing pads have twice the sheets of ordinary notepads.
- An extra-strong back provides firm writing support.
- 3-hole punched.
- Fits in standard binder.
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Double Sheet Writing Pads |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Micro Perforated ~ Easy Tear ~ Rigid ~ Chipboard Backing |
| Height | 11.75" |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Double-Sheet Writing Pads feature twice the sheets of ordinary writing pads, plus an extra-strong back for firm writing support. Each pad is 3-hole punched to fit a standard binder.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3058948
-
Universal Notepad - 90 Sheets - 3" x 3" Sheet Size - Assorted Pastel Paper - Paper Cover - 24 / PackProduct Code: UNV35695325 Stock Available
-
Product Code: UNV35694358 Stock Available
-
Product Code: TOP753123 Stock Available
-
Product Code: TOP752311 Stock Available
-
Product Code: TOP634106 Stock Available
-
Product Code: TOP2005417 Stock Available
-
Product Code: TOP200028 Stock Available
-
Product Code: PAC4910177 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews