- 7" to 13" universal tablet holder is compatible with most tablets, including iPad, Samsung, Fire, Surface Pro, and more.
- Sleek and professional floor stand creates convenient interactive information points in high-traffic areas like retail stores, lobbies, restaurants, showrooms, and POS.
- The adjustable mount rotates 360° and has a 0° to 88° tilt, creating the perfect viewing angles.
- Keep your tablet charged with the built-in USB connection cable conduit.
- Anti-theft protection integrated into the design locks to keep the tablet in place.
<
>
DURABLE Tablet Holder Floor
2 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Silver |
| Product Name | Tablet Holder Floor |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 10.6" |
| Features | Flexible ~ Anti-theft ~ Tilt ~ Cable Management ~ Durable ~ 360° Rotation ~ Adjustable Arm ~ Locking Mechanism ~ Floor Standing |
| Height | 47.8" |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
| Depth | 10.6" |
Product Information
| Brand | StarTech |
| Type | lock |
Description
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
