- Anti-theft protection with two lockable holding arms on sides to secure tablet in place
- Easily adjustable sturdy moveable arm, flexible tilt angle adjustment 0-88, rotatable 360 with locking points at 90, can be used in landscape and portrait format
- Easy insertion and removal of the tablet; Rubberized surfaces protect the tablet from damage
- Universal compatibility: iPad or Tablet size ranging from 7" to 13"
- Cable management for easy connection to power supply
<
>
DURABLE Tablet Holder Table - 9.5" Height x 6.1" Width x 7.2" Depth - Steel, Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS), Aluminum - Silver - 360° Rotation, Flexible, Cable Management, Locking Mechanism, Anti-theft, Tilt - 1 Each
6 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Silver |
| Product Name | Tablet Holder Table |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 6.1" |
| Depth | 7.2" |
| Features | 360° Rotation ~ Tilt ~ Anti-theft ~ Locking Mechanism ~ Cable Management ~ Flexible |
| Height | 9.5" |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
Product Information
| Brand | StarTech |
| Type | lock |
Description
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
